GÜCÜNÜZ
GÜCÜMÜZDÜR
ANASAYFA YÖN. KUR. ADAYLARI SEÇİM BEYANNAMESİ FAALİYETLER HABERLER BASINDAN GALERİ İLETİŞİM
Seçimlere Kalan Süre

7 Kasım’da Sorulmamış Soru Kalmayacak!


Kasım 05, 2013- İSTANBUL-TURSAB Başkan Adayı Sayın Emin ÇAKMAK; 7 Kasım’da sorulmamış soru kalmayacak" dedi

Değerli Meslektaşlarım,
TÜRSAB Başkanlığına aday olacağımı, on dört yıllık görevi sonrasında “artık görevi bırakacağını” ifade ettiği günlerde, ilk kez TURSAB Başkanlık makamını 17 Aralık 2012 tarihli ziyaretim sırasında açıkladım. Bir yılı aşkın süredir yaptığım her toplantıya da, tüm TÜRSAB üyesi meslektaşlarımı, BYK Başkanlarını ve Başkanımı da çağırdım. Mevcut yönetimle ilgili takdirlerimi de eleştirilerimi de herkesin huzurunda ve nezaketle yaptım. Kimsenin arkasından konuşmadım, kimseye sinirlenip küfretmedim. En son olarak, 81 il 50 ilçeyi gezerek meslektaşlarımızı yerlerinde ziyaret ederken, onlardan TÜRSAB yönetimine gelen tepkiler karşısında bile bu tavrımdan vazgeçmedim.

Seyahatim öncesi TÜRSAB mensubu tüm meslektaşlarımı programımın en ince ayrıntılarına kadar bilgilendirdim. Hepsini arzu ettikleri bölüme katılmaları için davet ettim. Gezip gördüğüm, dinlediğim her konuyu da, sorunu da çekinmeden kamuoyu önünde sizlerle paylaştım.

Benim Anadolu gezisi öncesinde yaptığım davet ve katılım çağrımı, 4500 seyahat acentesi arkadaşım toplantılarıma katılarak ve görüşlerini açıklayarak cevapladılar. TÜRSAB yönetimini temsilen BYK Başkanlarından sadece üç BYK Başkanımız toplantımıza şeref verdiler. Diyarbakır’ı ikinci kez ziyaret ettiğimizde yeni kurulan Diyarbakır BYK Başkanımız Sayın Ferhat Kadri YEŞİL kardeşimiz ziyaretiyle bizi mutlu ettiler. 768 üyesi olan Anadolu BYK Başkanımız, büyüğümüz, ağabeyimiz Sayın Nezih ÜÇKARDEŞLER, Anadolu bölgesi toplantımıza katılarak hem desteklerini, hem de eleştirilerini ifade ettiler. Değerli görüşlerinden hep birlikte yararlandık ve bir sonraki toplantımızda da konuşmamızı buna göre düzenledik. Boğaziçi Bölge toplantımıza katılarak bizleri onurlandıran Boğaziçi BYK Başkanımız, kardeşimiz Sayın İbrahim ULUS, katılım ve görüşleri ile bizleri onurlandırdılar, cesaretlendirdiler. TÜRSAB Başkanımız ise son bir yılı aşkın süredir, faaliyetlerimizin hepsine davetli olsa da, bir tek toplantımıza bile katılmadıkları gibi, tek demokratik başkan adayı olan sıfatımla, TÜRSAB’a ait hiç bir toplantıya davet etmediler, TÜRSAB’ın resmen açıklanmış tek başkan adayına hiç bir TÜRSAB desteği ya da imkânı sağlamadılar. TÜRSAB’ın geleceği için yaptığımız seyahat ve toplantılarımız için hiç bir maddi ve manevi katkıda bulunmadılar.

Tüm faaliyetlerimizi, birliğimizden ya da her hangi başka bir kaynaktan “tek bir kuruş destek almadan” kendi bütçe ve imkânlarımızla karşıladık ve genel kurulumuza kadar da bu tavrımızı sürdürmekte kararlıyız. TÜRSAB Başkanımız ise bu dönem aday olmayacağını her ortamda ifade etse de, masrafları TÜRSAB kasasından karşılanan toplantılar ve TÜRSAB imkânları ile “kendi örtülü başkan adaylığının” desteklenmesi için çaba harcadılar. Haberlerden anlayabildiğim kadarıyla da en son olarak, TÜRSAB İstanbul Bölge toplantısında, bu niyetlerini açıkça ortaya koydular. Bu arada tekrar Başkan olabilme niyetlerini açıklamakla kalmayıp, adaylıklarını resmen açıklayan bana ve arkadaşlarıma eleştirilerini ve şahsımıza hakaretlerini sıralamaktan da geri kalmamıştır!

Toplantıya başkan adayı olarak şahsen davet edilmediğim için katılamadığımdan, hazirun karşısında doğan cevap hakkımı, bilinçli ve kasıtlı olarak kullandırmadılar!

Son on beş gündür evime bile gidemeden; kendi imkanlarımızla organize ettiğimiz; Bursa, Kiev, Bakü ve Londra’daki fuar, kongre ve toplantılarımızda, acentelerimiz ve sağlık kurumları temsilcilerimizle birlikte mevcut sorunlarımızı çözerek turizm gelirlerimizi bir nebze daha nasıl arttırabiliriz diye çırpınıp duruyoruz. Allah nasip ederse 7 Kasım’da İstanbul’da olacağım. Gelir gelmez de konuşmaların ses ve video kayıtlarından, toplantıya katılan kardeşlerimin de mevcut notlarından izlenimlerinden yararlanarak, şahsen davet edilmediğim toplantıda, arkamızdan yapılmış hakaretlere ve eleştirilere cevap vereceğim. Bu güne dek nezaketimden dolayı yönetime sormadığım soruları da; tüm kamuoyu huzurunda kendilerine soracağım.

Toplantı hakkında beni ve üyelerimizi bilgilendirerek görüşlerini yüreklilikle açıklayan değerli meslektaşlarıma, gönül dostlarıma, yolumuzu aydınlatan danışman büyüklerime ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Sevgi ve Saygılarımla
Emin Çakmak
TÜRSAB Başkan Adayı

Bize Ulaşın!
Dilek, öneri ve şikayetleriniz için bize yazabilirsiniz.Ziyaretçi Sayısı