GÜCÜNÜZ
GÜCÜMÜZDÜR
ANASAYFA YÖN. KUR. ADAYLARI SEÇİM BEYANNAMESİ FAALİYETLER HABERLER BASINDAN GALERİ İLETİŞİM
Seçimlere Kalan Süre

Emin Çakmak, acentelere 'bereket sembolü' fıstık çamı armağan ediyor


Türsab Genel Başkan Adayı Emin Çakmak, Türsab üyesi seyahat acentelerine "bereket sembolü" olarak dağıtmak üzere özel ambalajlı 8700 tane fistık çamı fidesi hazırladı. Ziyaret ettikleri seyahat acentelerine birer çam fidesi bırakan Emin Çakmak ve Türsab yönetim adayları “Allah çam fıstığını kozalak içine sararak insanlara sunmuş. Biz de Türsab acentelerine yönetime geldiğimizde gerçekleştireceğimiz 100'e yakın proje ile bereket sunacağız. Gelecekte Türsab’ı bir çam ağacı gibi sağlam temellere oturtacağız ve fıstık çamı gibi bereketli hale getireceğiz” dediler.

Bursa'da seyahat acenteleri ile buluşmasında özel ambalajlı fıstık çamlarını dağıtan Emin Çakmak"Bereketli günlere sizlerden aldığımız güçle ulaşacağız. Güçlü acente ve güçlü turizm ortamı oluşturacağız. Turizmin tüm birimleri birbirleriyle dayanışma ve barış içinde olacaktır" şeklinde konuştu.

Selam Tur'un sahibi Türsab Güney Anadolu BYK eski başkanı Hasan Erdem "Türsab'ta değişim şart oldu. Genç dinamik bir kadro ile gelerek artık Türkiye'deki tüm seyahat acentelerinin menfaatini düşünen yeni bir Türsab'ı oluşturacağız. Yeni Türsab sadece seyahat acentelerinin çıkarlarını düşünecektir" dedi.

EMİN ÇAKMAK: FISTIK ÇAMI BEREKET SEMBOLÜ
İstanbul ile Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde bulunan temsilcilikler aracılığı ile ziyaretlerin yapıldığını ve acentelere çam fidanı armağan edildiğini belirten Türsab başkan Adayı Emin Çakmak, “Fıstık çamı MÖ 2.yüzyıldan beri yetiştirilir. Romalılar döneminde değer kazandı. Bergama Krallığı’ndan beri fıstık çamı yetiştirilir ve fıstık üretilir. Türk tarihinde ise, fıstık çamının ticari ve ekonomik değerinin üç asırlık bir geçmişi vardır. Fıstık çamı bereket sembolüdür" dedi.

YÜCE ALLAH, ÇAM FISTIĞINI KOZALAKLA PAKETLEYEREK GÖNDERDİ
Emin Çakmak sözlerini şöyle sürdürdü:
"Yüce Allah, yeryüzünü insanlığa faydalı çeşitli maddelerle donatırken, çam fıstığını onun çok kıymetli bir ürün olduğunu hissettirircesine kozalakla paketleyerek göndermiştir. Böylesine değerli ve meyvesiyle kutsal bir ağacı seyahat acentelerine vererek Türsab seçimlerinde oylarını doğru kullanırlarsa gelecekte bereketli günler yaşayacaklarının simgesi olmasını istedik. 

Bize Ulaşın!
Dilek, öneri ve şikayetleriniz için bize yazabilirsiniz.Ziyaretçi Sayısı