GÜCÜNÜZ
GÜCÜMÜZDÜR
ANASAYFA YÖN. KUR. ADAYLARI SEÇİM BEYANNAMESİ FAALİYETLER HABERLER BASINDAN GALERİ İLETİŞİM
Seçimlere Kalan Süre

Gazeteciler Derneği'nden Emin Çakmak’a 'En İyi Turizm Elçisi' ödülü


ANKARA- Gazeteciler Konfederasyonu’na bağlı 14 dernekten biri olan Dünya Gazeteciler Derneği’nin "Medya Oscarları 2014" ödülleri sahiplerini buldu. Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi-THTDC Kurucu Başkanı ve Dünya Sağlık Turizmi Konseyi-GHTC Başkanı Emin Çakmak Türk turizmine yaptığı hizmetler nedeniyle “En İyi Turizm Elçisi” ödülüne layık görüldü.

Törende konuşan Emin Çakmak 2014 yılında 750 bin yabancı hasta getirerek Türkiye'ye 5 milyar dolara yakın kazanç sağladıklarını belirterek "Dünyada 40'a yakın etkinliğe katılıyor ve pazar payımızı artırmaya çalışıyoruz. Hedefimiz 2023'te sağlık turizminden Türkiye'ye 20 milyar dolar kazandırmaktır" dedi.

ÖZGÜR BASIN ÖZLEMİ DİLE GETİRİLDİ
TV Em Ankara Temsilcisi Emin Varol’a “En İyi Yurt Dışı Muhabiri” ödülünü Kenan Macit verirken “Bir çok tehlikeli badire atlatan gazeteci Emin Varol hala gazeteciliğini aktif bir şekilde başarıyla sürdürüyor. Hepimizin özlemi özgür basındır”dedi.  ATV ve A Haber Kameramanı Taşkın Vuraltay’a ise “Gazze” haberi ile “En İyi VTR Haberi” ödülü verildi. Başarılı gazeteci Adnan Gerger’de “En İyi Kitap Yazarı” ödülüne layık görüldü. Hülya Okur’a Haberx.com sitesinde yaptığı çalışmalarda “Yılın En İyi Röportaj Muhabiri” ödülü verildi. Anadolu Ajansı, medya kategorisinde, "En İyi Haber Ajansı" ödülüne layık görüldü. Anadolu Ajansı adına ödülü, İç Haberler Editörlüğü Muhabiri Duygu Özkümüş Can aldı.
Ödül töreninde ayrıca siyasetten medyaya, eğitimden, bilime, tiyatrodan sinemaya, müzikten şiire kadar Dünya Gazeteciler Derneği’nce yılın en iyisi seçilen 48 kişi ve kuruluşa ödül verildi.

ORHAN SELEN: GAZETECİLİK TEKRAR GÜVENİLİR HALE GELMELİ
Ankara Ticaret Odası Meclis salonu’nda düzenlenen ödül töreninde Dünya Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı Orhan Selen, başarılı olan kişi ve kuruluşları ödüllendirmeyi,  onları teşvik etmeyi amaçladıklarını belirterek, “Dünya Gazeteciler Derneği olarak alanlarında 2014 Yılının En İyilerini belirlemek için resmi web sitemizde bir oylama gerçekleştirdik. Türkiye’nin dört bir yanından izleyicilerimiz ve okurlar oylamaya ilgi gösterdi. Ödül alacak kişi ve kurumlar oylama sonucu belirlendi. Bu başarılarından dolayı hepsini kutluyoruz” dedi. Orhan Selen, Türkiye'deki gazetecilerle ve Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunan dünyadaki meslektaşları arasında köprü kurmayı amaçladıklarını belirterek “Türkiye'deki gazete satışlarını, gelişmiş ülkelerle kıyasladığımızda çok kötü bir tablo ortaya çıkıyor. Ülkemizde gazeteciliğin tekrar yaşar ve güvenilir hale gelmesi lazım" şeklinde konuştu.

ÖNEMLİ KATILIM OLDU
"Medya Oscarları 2014" ödülleri törenine Başbakanlık Müşaviri Hamdi Şengel, Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Senegal'in Türkiye Büyükelçisi Moustapha Mback ve yardımcısı, Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi-THTDC kurucu başkanı ve Dünya Sağlık Turizmi Konseyi-GHTC Başkanı Emin Çakmak, THTDC ve GHTC Genel Sekreteri Yunus Gürkan, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık Muhabirleri Derneği Başkanı, Gazeteciler Konfederasyonu’nu Başkan Yardımcısı Kenan Macit, Türkiye Sağlık Turizminin Geliştirme Konseyi Danışma Kurulu Üyesi Dr. Kamil Kasabalı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Genel Müdür Danışmanı Tunç Deniz Şensoy ve çok sayıda gazeteci yer aldı.

BAŞARILI KİŞİ VE KURULUŞLAR ÖDÜLLENDİRİLİYOR
Gazeteciler Konfederasyonu’na bağlı 14 dernekten biri olan Dünya Gazeteciler Derneği’nin kurduğu “meclishabertv.com”, “büyükmeclistv.com”, “meclislertv.com” adlı internet televizyonları kuruluş amaç ve faaliyetleri kapsamında başarılı olmuş kişi ile kuruluşları ödüllendiriyor. Ulusal TV kanalları, ulusal gazetelerin ortaklaşa aldıklyarı kararla her yıl ödüller törenle veriliyor.

Ödüller yaptığı işlerle topluma yarar sağlayan, ödüle layık görülen politikacı, işadamları, görüntülü ve yazılı basın mensuplarını kapsıyor.

Politika, aktüalite, eğitim, sağlık, turizm, çevre, kadın, ekonomi, magazine, kent, gıda, tarım ve reklam alanlarında başarı gösterenler bir yıl boyunca ödül komitesi tarafından izlenerek değerlendirmeye alınıyor.

Dünya Gazeteciler Derneği, alanlarından başarılı olmuş kişi ve kuruluşlara “Halkın Gözüyle” ödülleri vermeyi kararlaştırdı. “Ylın En İyileri” olarak belirlenen ödül töreninin gazete ve televizyon yayıncılığının evrensel değerlerini korumayı amaçladığı, iyi görev anlayışını teşvik ederek dünya ve Türkiye medyasını bir çatı altında toplamayı teşvik etmeyi hedefliyor.

Bize Ulaşın!
Dilek, öneri ve şikayetleriniz için bize yazabilirsiniz.Ziyaretçi Sayısı