GÜCÜNÜZ
GÜCÜMÜZDÜR
ANASAYFA YÖN. KUR. ADAYLARI SEÇİM BEYANNAMESİ FAALİYETLER HABERLER BASINDAN GALERİ İLETİŞİM
Seçimlere Kalan Süre

Maskat’ta Dubai IMTEC Fuarı İçin Sağlık Turizminde Dev Anlaşma


MASKAT / UMMAN- Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi-THTDC, Dünya Sağlık Turizmi Konseyi GHTC desteğiyle Dubai’de 7-8 Ekim 2015 tarihinde düzenlenecek olan 3. Uluslararası Sağlık Turizmi Fuarı (3.International Medical Travel Exhibition and Conference) IMTEC’in 3’üncü kez “Elmas” ana sponsoru oldu. Türkiye milli katılımını Ekonomi Bakanlığı desteğiyle THTDC gerçekleştirecek.
Umman’ın başkenti Maskat’ta düzenlenen ıMTEC Fuarı’nda anlaşmayı Informa Fuarcılık adına IMTEC Fuarı Direktörü Jamie Hill ile THTDC Kurucu Başkanı Emin Çakmak imzaladı.

IMTEC TÜRKİYE’NİN ESERİDİR
Türkiye’nin dünya sağlık turizminde yerine giderek yukarılara çeken IMTEC Fuarı’nın uluslararası piyasalarda önem kazandığına dikkat çeken Emin Çakmak “Bu fuarın mimarı Türkiye’dir. Almanya’nın Berlin şehrinde yapılan toplantıda Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi-THTDC’nin önerisi üzerine  planlanan fuar giderek büyüdü. Dünyanın sağlık turizminde önemli kuruluşları bu fuarda yer almak için adeta yarışıyorlar.  Dünya devlerini bir araya toplayan fuara Türkiye’nin ana sponsor olması ise dünyanın dikkatini çekiyor” dedi.

DUBAI’YE 60 ÜLKE 150 ALIM HEYETİ KATILIYOR
GHTC Başkanı Emin Çakmak ilk yıl Monako’da yapılan IMTEC fuarına 38 ülke ile katılarak 50 uluslararası alım heyetinin ağırlandığını belirterek şunları söyledi: “IMTEC’in ikinci buluşmasını 2014’ün Mart ayında Dubai’de gerçekleştirdik. 53 ülkenin katılım ve 100 uluslararası alım heyeti ağırlandı. Bu yıl 7-8 Ekim’de Dubai’de düzenlenecek olan 3’cü IMTEc Fuarı’na 60 ülkenin katılımı ve 150 uluslararası alım heyetinin ağırlanması planlandı.

DUBAI’DE EĞİTİM SERTİFİKALARI VERİLECEK
Emin Çakmak, Dubai’de yapılacak IMTEC Fuarı döneminde Dünya Turizm Konseyi-GHTC’nin hastanelerin uluslararası hasta birimleri ve aracı kurumlar için sertifikasyon eğitim programı  uygulamaya koyulacağını belirterek “Dünya Turizm Konseyi-GHTC Eğitim Konseyi Başkanı Amerikalı Dr. Maria Todd tarafından uygulanacak program sonucu GHTC’nin eğitim sertifikaları verilecek” dedi.

Bize Ulaşın!
Dilek, öneri ve şikayetleriniz için bize yazabilirsiniz.Ziyaretçi Sayısı