GÜCÜNÜZ
GÜCÜMÜZDÜR
ANASAYFA YÖN. KUR. ADAYLARI SEÇİM BEYANNAMESİ FAALİYETLER HABERLER BASINDAN GALERİ İLETİŞİM
Seçimlere Kalan Süre

Türsab adayı Emin Çakmak: Türk sağlık turizmi için Moskova'dayız


MOSKOVA- Moskova’da ITE Fuarcılık tarafından18-21 Mart 2015 tarihleri arasında Expocentre Fuar Merkezi’nde düzenlenen 22. Moskova Mitt, Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı’nda, InterMed/Moskova Medikal Turizm bölümü de yer alıyor.

Fuarda 4 kuruluşla birlikte Türkiye’nin sağlık turizmini tanıtan Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi- THTDC Kurucu Başkanı Emin Çakmak, “Rusya pazarında Türkiye’nin sağlık turizmini büyütmek için daha etkili tanıtım için pazar araştırma raporu hazırlatıyoruz. Türkiye’nin sağlık turizmini dünyanın zirvesine taşımak için Moskova’da yer aldık. 7-12 Aralık 2015’te Moskova Expo Center’da düzenlenen dünyanın 3’cü büyük sağlık turizmi fuarı olan Healthy Life Style 2015 Fuarı'nda dünya sağlık turizmi fuarına katılacağız. Biz Türkiye'nin menfaati için buradayız. Görevinin bilincinde olan her Türk vatandaşı burada olmalıdır ve ülkesini menfaati için mücadele etmelidir” dedi.

Moskova Mitt Fuarı'nda Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak ve Türofed Koordinatörü Necip Boz,  Emin Çakmak'la birlikte oldu. Büyük inşaat firması olan Rönesans, Rusya'nın en yükseği olan Burma Kule'yi inşa ederek Türk müteahhitliği adına büyük bir başarıya imza attı. Şimdi ise dünyanın birçok ülkesinde THTDC Başkanı Emin çakmak'la birlikte yeni projeler için görüşmeler yapıyorlar. "Hedefimiz Türkiye'yi dünyanın zirvesine taşımak" diyorlar.

EMİTT 2016’DA İSTANBUL’DA SAĞLIK TURİZMİ ZİRVESİ
Emin Çakmak, gelecek yıl, Emitt 2016’da önemli katılımlarla dünyanın sağlık turizmi zirvesini İstanbul’da yapacaklarını belirterek “Türkiye’nin büyüyen sağlık turizmi başta sağlık kuruluşları olmak üzere seyahat acenteleri, oteller, taşıma grupları, rehberler olmak üzere turizmin tüm birimlerinin menfaatine olduğu için koşuyoruz” şeklinde konuştu.

EMİN ÇAKMAK: YENİ BİR TÜRSAB YARATACAĞIZ
Türsab genel başkanı adayı olarak genç dinamik, deneyimli ve kendi işlerinde başarılı yeni bir yönetimi oluşturacak arkadaşlarıyla Türsab’ta seyahat acentelerinin menfaatlerini koruyacak çalışmalara imza atacaklarını söyleyen Emin Çakmak “Türkiye’ye ve Türk insanına kazandıracak çok ciddi projelerle geliyoruz. Türk turizminin üzerindeki hantal yapıyı atarak ve geri kalmış ülkelerin benzeri yönetim şeklini değiştirerek yeni bir vizyonla, yeni turizm anlayışını getiriyoruz.


TURİZMDE HERKES MUTLU OLACAK
Hedefimizde tek çatı altında toplanan barışçı bir turizm sektörü ve herkesin kazanarak mutlu olacağı bir turizmdir. Türsab Hepimizin derken ortak menfaatlerimizi koruyacağımız sözünü bu sloganla veriyoruz. Türsab’a büyük projelerle talip olduğumuzu söylüyoruz. Hedefimiz tüm turizm kuruluşlarının işbirliği içinde çalışmasıyla ve seyahat acentelerinin doğru bir yönetim anlayışıyla Türkiye’nin 100 milyon turist ve 100 milyar dolar kazanmasıdır” dedi.EMİN ÇAKMAK, TÜRK SAĞLIK TURİZMİNİ TV’YE TAŞIYOR 
Emin Çakmak, Türk turizmi adına birçok cephede adeta savaş verdiklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Tür sağlık turizmi de bu cephelerden biridir. 10 yıl önce başladığımızda kimse sağlık turizmini telaffuz etmiyordu. Turizm sağlığı diyordu. Ama şimdi herke sağlık turizmi diyor. Bu bizim başardıklarımızın ispatıdır. Sağlık turizmi dünya turizmini bitmeyen pazarıdır. İnsanlar oldukça sağlık turizmi olacaktır. Biz insana hizmet ediyoruz. Bu nedenle çalışıyoruz. Rusya başta olmak üzere 21 Rusça konuşan ülkenin sağlık turizmini belirleyecek rapordan çıkacak sonuca göre bu ülkelerde reklam çalışmaları başlayacak. Ayrıca THTDC bu ülkelerin televizyonlarında yayınlanmak üzere Türkiye’nin önemli sağlık kuruluşlarının ve turizm sektörü temsilcilerinin başarılarını anlatacak, bir dizi program hazırlığı içinde bulunuyoruz. 21 Rusça konuşan ülkede Rusça yayınlanacak olan televizyon programı için çalışmalar sürüyor.” 

MOSKOVA SAĞLIK FUARINA MİLLİ KATILIM
Dünya Sağlık Konseyi-GHTC ve Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi işbirliğinde 7-12 Aralık 2015’te Moskova Expo Center’da düzenlenen dünyanın 3’cü büyük sağlık turizmi fuarı olan Healthy Life Style 2015 Fuarı'nda dünya sağlık turizmini buluşuyor.
THTDC Kurucu Başkanı Emin Çakmak, Moskova’da düzenlenecek olan Healthy Life Style Fuarı'nda 300 m2’li alan ile Türkiye’nin milli katılımını yaparak etkin tanıtıma hazırlandıklarını söyledi. Emin Çakmak “Rusya pazarı en önemli ve hızla gelişen bir pazar ve daha fazla önem vermemiz gereken bir bölgedir. Bu ülkelerde Türkiye’nin sağlık turizminde güçlüyüz ve önemli bir noktadayız. Ancak bu bize yeterli gelmiyor. Türkiye’deki sağlık kuruluşları yanında seyahat acentelerinin de bu pastadan pay almaları için özel çalışmalar yapıyoruz. Bu nedenle Rusya ve 21 Rusça konuşan ülke için önümüzdeki dönemde özel bir çalışma programı hazırladık.”dedi.

INTERMED MITT’TE ÖZEL BÖLÜMDE YER ALDI
Eskiden MHTC olarak bilinen, Intermed Rusya'nın sağlık turizmi acenteleri ve hastalara kendi hizmetlerini tanıtmak için uluslararası tıbbi ve sağlık turizmi şirketleri için özel bir bölüm açıldı.
2014 yılında düzenlenen İntermed Fuarı’nda Rusya veya diğer ülkelerden yabancı hasta bulmak isteyenler ile Rusça konuşan 21 ülkeden 100 katılımcı, 700 metrekare alanda buluştu. Bu ziyaretçilerin % 24’ü sağlık turizmi ile ilgilendiği belirlendi.. 2014 yılında düzenlenen Mitt’te ise 37.436 ziyaretçi sağlık turizmine ilgi göstererek bu fuarı ziyaret etti. İntermed 2015 Fuarı ilk kez Mİtt içinde özel bir alanda düzenleniyor. Fuarda sağlık turizmi ve medikal turizm hizmeti veren dünyadan bütün kuruluşlar yer alıyor.

Hedeflerinin her zamankinden daha fazla sağlık bilincini oluşturmak ve yurtdışında alınacak hizmetlerin tanıtımı olduğu belirtiliyor. Dünyada hızlı büyüyen sağlık turizminin, turizm içinde güçlü bir sektör haline geldiğini belirten ITE Fuarcılık, dünyada sağlık turizmi yapan tüm turizmciler. Hastaneler yanında, medikal turizm ve sigorta sağlayıcılarının Mitt 2015 Fuarı’nda başta Rusya olmak üzere diğer ülkelere kendilerini tanıtmalarını sağladıklarını belirtiyorlar, hizmetlerini Rusya'ya tanıtmayı amaçlıyor.

Bize Ulaşın!
Dilek, öneri ve şikayetleriniz için bize yazabilirsiniz.Ziyaretçi Sayısı