GÜCÜNÜZ
GÜCÜMÜZDÜR
ANASAYFA YÖN. KUR. ADAYLARI SEÇİM BEYANNAMESİ FAALİYETLER HABERLER BASINDAN GALERİ İLETİŞİM
Seçimlere Kalan Süre

TURSAB Türkiye’nin Yükselen Hızına Ayak Uyduramıyor!


Kasım 01, 2013 İSTANBUL - Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan TURSAB üyelerine çok önemli mesaj verdi! “TURSAB Türkiye’nin Yükselen Hızına Ayak Uyduramıyor!”

Uzun yıllardır beklediğimiz, Efes Kongre Merkezimizin, 30 Ekim 2013 çarşamba günü  açılışını gerçekleştiren Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan; ”Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen; başta üç Kültür ve Turizm Bakanımıza, tüm kamu görevlileri, TURSAB ve tüm özel teşebbüs sahiplerine” teşekkür etmişlerdir. Sayın Başbakan açış konuşmalarında; “TURSAB da maşallah para bol! Yeri de, parayı da biz verdik. 2005 de başlayan projenin  2008 de, dört yıl önce bitmesini beklerdik. Türkiye’nin yükselen hızına ayak uyduramıyor” diyerek, bizce çok önemli bir mesaj vermişlerdir.

Sayın Başbakanın bu sözlerinden bizim anladığımız;  Kuşadası Kongre Vadisi Şirketinin yönetim kurulu başkanlığını üstlenmiş olan TÜRSAB yönetiminin, Türkiye’nin yükselen hızına ayak uyduramadığı ve tüm yer tahsisi ve maddi desteklere rağmen, bu projeyi dört yıl geciktirdiği eleştirisidir. Her türlü maddi imkanın, kamu özel kurum ve kuruluşlarının desteğine ve paydaşı olduğumuz  kendi kurumumuzun, maddi ve manevi büyük fedakarlıklarına rağmen ortaya çıkan sonuç, “Kendi hükumetinin hızına yetişemeyen, geri kalmış bir yönetimin varlığıdır.  Bu tespit aynı zamanda, seçim çalışmalarımız boyunca, bizim de 81 il, 50 ilçe ve 4500 seyahat acentesi meslektaşımızla yaptığımız görüşmelerimizde tespit ettiğimiz ve kamuoyumuzla paylaştığımız, ortak kanaatimizdir.

Sayın Başbakanımız  bu  açılış törenine; projede emeği geçmiş üç bakanımız, Milletvekillerimiz, Aydın Valimiz, daire amirlerine kadar kamu görevlileri, iktidar ve muhalefeti temsil eden siyasi parti ve sivil toplum temsilcileri ile birlikte  binlerce vatandaşımız katılmıştır. Oysa TURSAB başkanımız bu projede bizzat emek ve hissesi olan birçok seyahat acentesi sahibini ihmal ettiği gibi, yaklaşan demokratik TÜRSAB seçimlerindeki tek muhalif başkan adayını davet etme nezaketini bile gösterememişlerdir.

Diğer yandan, değerli seyahat acentesi sahipleri, yaklaşan TURSAB seçimleri için tarihinde ilk kez büyük bir ilgi göstererek bu hafta sonuna kadar, 3000’e yakın meslektaşımız Genel Kurul katılımı için başvuru yapılmış olacaktır. Bu onur verici katılım, meslektaşlarımızın TÜRSAB ın geleceğine sahip çıkacaklarının en bariz göstergesidir. Bu gelişmeden tedirgin olarak, alt acentelerine maddi manevi baskı ve tehditler oluşturmaya kalkanlara verilecek en güzel cevap; 1 Aralık 2013 tarihindeki seçim sonuçlarıyla gelecektir. Bu sonuç, hem turizmden büyük beklentisi olan milletimize,  hem de turizm paydaşlarımıza da müjde olacaktır.

Sayın Başbakanımızın açılış konuşmasında ifade ettikleri gibi; “2023 de, 50 milyon turist ve 50 milyar dolar turizm geliri hedefini ” gerçekleştirmek için TÜRSAB HEPİMİZİN ilkesinde birleşen”, tüm seyahat acentesi sahibi kardeşlerimizin, seçim günü ve sonrası tek bir yürek gibi çarparak, hiç kimse ve tehditten çekinmeden, demokratik hak ve sorumluluklarının bilinci ile oy kullanmaları en büyük dileğimizdir. Bu konuda hissedeceğiniz en ufak baskı ya da tedirginliğinizin, seçim merkezimize iletilmesi halinde, her türlü hukuki ve sosyal desteğimizle, sonuna kadar yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz.

Bugüne dek Efes Kongre Merkezimizin açılması için hizmet ve gönül vermiş tüm gerçek ve tüzel kişilere teşekkürlerimi sunar, hürmetler ederim.

Emin Çakmak
TÜRSAB Başkan Adayı

 

Bize Ulaşın!
Dilek, öneri ve şikayetleriniz için bize yazabilirsiniz.Ziyaretçi Sayısı