GÜCÜNÜZ
GÜCÜMÜZDÜR
ANASAYFA YÖN. KUR. ADAYLARI SEÇİM BEYANNAMESİ FAALİYETLER HABERLER BASINDAN GALERİ İLETİŞİM
Seçimlere Kalan Süre

Ceylan Pirinçcioğlu
Acente: VIP Turizm
TÜRSAB No: A 0775
Bölge: İstanbul
Faaliyetler: Outgoing - Ticketing - MICE

1957 İstanbul doğumlu olan Ceylan Piriçcioğlu, Saint Benoit Fransız ortaokulu, Saint Michael Fransız Lisesi’nde Fransız bakaloryasını tamamladı. Oxford’dan İngilizce, Yale’den profesyonel kongre organizatörü (PCO) sertifikaları aldı. Lisans eğitimini, Boğaziçi Üniversitesi'nin ardından New York Üniversitesi'nde tamamladı. Uluslararası iş, finans ve pazarlama üzerine eğitim gördü.

Bugüne kadar 125 ülke, 420 şehir ziyaret eden Pirinçcioğlu iş hayatına lise yıllarında, VIP Kongre tarafından düzenlenen organizasyonlarda çalışarak başladı. VIP Gençlik ofisinde yaz dönemlerinde çalıştı. New York'ta Üniversite eğitimi alırken VIP New York şirketini kurdu ve 1983 yılına kadar Türkiye’ye yönelik turların promosyonunu ve organizasyonunu yaptı. Askerlik görevini tamamladıktan sonra, 1995 yılına kadar genel müdürlük görevini yürüttü. Kurduğu seyahat şirketlerinin konsorsiyumu ile 18.000 kişinin katıldığı BM İnsan Yerleşimi Konferansı Habitat II de CEO görevini üstlendi. OSCE, ITU, IOSCO organizasyonlarında aynı görevle devam etti. Ceylan Pirinçcioğlu, etkinlik yönetiminde öncü şirket olan, 3500’den fazla etkinliğe imza atan VIP Turizm ve VIP MICE (Meeting, incentive, congress & event) CEO’su olarak görevine devam etti. 100 ülkede 300 üstünde programla seyyahlara hizmet vermeye devam ediyor.12. yüzyıla ait Kırkgözhan Kervansaray isimli tarihi yapıyı restore ederek, etkinlik alanı olarak 1000’den fazla misafirin ağırlanabileceği bir mekân haline getiren yatırımı gerçekleştirdi. Uzay Seyahati fikirlerini bölgede tanıttı ve temsilciliğini üstlendi. Ceylan Pirinçcioğlu 2013 yılı Eylül ayından bu yana VIP Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir. Aynı zamanda Sermaye Piyasaları Kongresinde Yürütme Kurulu başkanlığını yürütmektedir. Basketboldan rüzgâr sörfüne, sporun pek çok dalıyla ilgilidir. Diğer ilgi alanları çağdaş sanat, dans, müzik, uçmak, internet dünyası ve fotoğrafçılıktır. İngilizce ve Fransızca konuşur. 

Sosyal Etkinlikler

1986 yılına Genç İşadamları Derneği’nin kurucuları arasında yer aldı.
Profesyonel hayatı boyunca TÜRSAB, TÜRSAV, USTOA, ASTA, JATA, KATA, ICCA, Euromic, TABA (Türk Amerikan İşadamları Derneği), SKAL, SITE,  YPO & WPO ve CEO gibi kurum ve kuruluşlara üye olarak bazılarının yönetiminde görev aldı.
10 yıl boyunca Liberya Fahri Başkonsolosu olarak görev yaptı. İstanbul’un bir dünya kongre merkezi olmasını sağlamak üzere bir grup oluşturdu ve İkinci Turizm Konseyi İstanbul Promosyonu’nda başkan yardımcısı olarak çalıştı. 
Kurucuları arasında yer aldığı İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu ICVB’de 2004 yılında İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.
ASTA (Amerikan Seyahat Acenteleri Derneği) Türkiye Bölüm Başkanı olarak görev aldı.
Bu dönemde İstanbul, Avrupa Kültür Başkenti seçilirken aynı zamanda Türkiye International Destination EXPO 2010’a ev sahibi ülke olarak seçilmesine katkıda bulundu.
Pirinçcioğlu TABA (Türk Amerikan İşadamları Derneği) Başkan Yardımcısı ve CEO-USA Yönetim Kurulu Üyesi olarak birer dönem görev aldı.

Bize Ulaşın!
Dilek, öneri ve şikayetleriniz için bize yazabilirsiniz.Ziyaretçi Sayısı