GÜCÜNÜZ
GÜCÜMÜZDÜR
ANASAYFA YÖN. KUR. ADAYLARI SEÇİM BEYANNAMESİ FAALİYETLER HABERLER BASINDAN GALERİ İLETİŞİM
Seçimlere Kalan Süre

Acentalar Haykırıyor "Mevcut yönetim değişmeli"


Değerli meslektaşlarım, kıymetli acenteci dostlar

 Asli görevi biz seyahat acentelerinin sorularına çözüm bulmak olan TÜRSAB, maalesef gerçek görevini yerine getiremeyen bir kuruluş halini almıştır.  TÜRSAB’ı yönetenler bugün;  derneklerin, vakıfların, belediyelerin, okulların turizm acenteciliği yapmasının önüne geçememiş, mesleğimizin itibarının her geçen gün ortadan kalkmasına seyirci kalmıştır.

Bugün TÜRSAB asli görevinin dışında, fuarcılık, sigorta acenteliği, müze işletmeciliği, havayolu işletmeciliği yapar hale gelmiş, sırtındaki bu yumurta küfeleri ile acentelerin sorunlarına çözüm bulma adına masaya yumruğunu vuramamakta, bu uğurda güçlü bir irade ortaya koyamamaktadır.

Son bir ay içerisinde Türkiye’nin önde gelen seyahat acentelerinin TÜRSAB’da yönetimin değişmesi için aleni olarak fikir beyan etmeleri mevcut yönetimde panik havası oluşturmuştur. Ama panik olmalarına gerek yok “TÜRSAB HEPİMİZİN” ekibinin yapacağı güzel çalışmalardan herkes istifade edecektir.

Şu anda sadece ayrıcalıklı acentelerin problemleri çözülüyor.  Ayrıcalıklı acentelere havayolu şirketi kurduruluyor. Onların uçakları Diyanet’e kiralık veriliyor ve bütün enerji bu işlere gidiyor.

Türkiye çapında ziyaret ettiğimiz acenteler can çekişiyor. Ödeme sıkıntıları yaşıyor ve emeğinin karşılığını bir türlü alamıyor.  Mevcut yönetim bizlerin haklarını korumak için Turizm Bakanlığı’na Diyanet İşleri Başkanlığı’na Rekabet Kurumu’na ve ilgili tüm kuruluşlara gittiğinde bırakın hakkımızı savunmayı “yeni tavizler” vererek çıkmaktadır. Zaten yakın zamanda bu kuruluşlardan randevu dahi alamaz olmuşlardır.

Hizmet üretmek ve haklarını korumakla görevli oldukları seyahat acentelerini yok sayarak, sorunları ve sıkıntılarıyla ilgilenmediler. Hesap soranlara, yönetimi eleştirenlere, sesini çıkarıp hakkını aramaya kalkanlara, açık ve şeffaf hesap vermek yerine gözdağı verdiler.

Bu köhnemiş ve hantal yönetimden, var olma nedeni üyeleri olan seyahat acenteleri için hizmet üretmesini, haklarını korumasını beklemek tamamen hayaldir.

Artık acentesinden uzak, sadece kendisini düşünen TÜRSAB yerine, acentenin yanında olan, bölgelerde güçlenen ve her sorunda yanında olan yeni bir TÜRSAB kaçınılmazdır. Hepimizin inandığı gibi bu kaçınılmaz değişim gerçekleşecektir.

Sizden ricamız aralık ayının başında yapılacak olan genel kurula gelerek oy kullanmanızdır.

Sizleri en derin saygılarımla selamlıyorum.


Ali Rıza KOÇ
Türsab Yönetim Kurulu Adayı

Bize Ulaşın!
Dilek, öneri ve şikayetleriniz için bize yazabilirsiniz.Ziyaretçi Sayısı