GÜCÜNÜZ
GÜCÜMÜZDÜR
ANASAYFA YÖN. KUR. ADAYLARI SEÇİM BEYANNAMESİ FAALİYETLER HABERLER BASINDAN GALERİ İLETİŞİM
Seçimlere Kalan Süre

İstanbul Healthex 2016 tanıtım standını Bakan Yardımcısı Arıcı açtı


İSTANBUL- 2016 yılında Emitt Fuarı’nda yapılacak olan ve dünyanın sağlık turizmini İstanbul’da buluşturacak olan İstanbul Healthex 2016 Fuarı’nın tanıtım standının kurdelesini Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, İstanbul Valisi Vasip Şahin , GHTC Başkanı Emin Çakmak “Hayırlı olsun” diyerek birlikte kesti.

Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi-THTDC’nin ve Dünya Sağlık Turizm Konseyi-GHTC desteğiyle ve  ITE organizasyonu, Asel Event işbirliğinde İstanbul’da EMITT 2016 Fuarı’nda “HEALTHEX Euro-Asia Medical Travel Exhibition And Conference” tanıtıldı.

THTDC kurucu başkanı ve GHTC dönem başkanı Emin Çakmak, 2016’da İstanbul’da düzenlenecek HEALTHEX Euro-Asia Medical Travel Fuarı’na ilginin büyük olduğunu belirterek “Hedefimiz 2023 yılında Türkiye’nin sağlık turizminden 20 milyar dolar kazanmasıdır.  THTDC’ye üye  Türkiye’nin en seçkin sağlık kuruluşları, turizmcileri ile her yıl dünyada 30-35 etkinliğe katılarak sağlık turizmini tanıtıyoruz. bu kez dünyayı İstanbul’da toplayacağız” dedi.

TÜRKIYE’NİN DÜNYA SAĞLIK TURİZMİNDEKİ PAYI BÜYÜYECEK
Emin Çakmak, Türkiye’nin dünyadaki sağlık turizmi pazarından pay alabilmesi için dünyanın sağlık turizmini İstanbul’da buluşturmanın önemine değinerek şunları söyledi: “Halen Dünya Sağlık Turizmi Konseyi – GHTC’nin başkanlığını yürütüyorum. GHTC’nin 53 üye ülkesi bulunuyor. Ayrıca 85 ülkede 144 tanıtım ofislerimiz bulunuyor. İstanbul’da düzenlenecek HEALTHEX EuroAsia Medical Travel Fuarı’na başta Rusça konuşulan 21 ülke olmak üzere Ortadoğu, Uzakdoğu, Avrupa, Amerika, Güney Amerika, Avustralya, Asya ve  Afrika kıtasından 52 ülkeden katılımcılar ve 200 yakın alım heyeti ağırlayacağız.”

ABDURRAHMAN ARICI: EMİN ÇAKMAK ÖNEMLİ BİR FUAR YAPIYOR
EMITT Fuarı’nın fuaye bölümünde kurulan dev tanıtım standı açılışı sonrası Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı “Dünyada sağlık turizmi önemli bir yere geldi. Türkiye ise bu pazarda yerine almaya çalışıyor. GHTC Başkanı Emin Çakmak’ın çalışmaları  Türkiye turizmi için önemlidir ve desteklenmelidir” dedi

EMİN ÇAKMAK, BURSA VALİSİNE TERMAL TURİZM PROJESİNİ ANLATTI
Bursa Valisi Münir Karaloğlu, İstanbul Healthex 2016 Fuarı gibi termal turizmi için Bursa’nın fuara ihtiyacı olduğunu belirterek “Önümüzdeki yıllarda sürekli düzenlenecek böyle bir fuar için birlikte çalışalım” dedi. Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Emin Çakmak, Vali Karaloğlu’na İstanbul Healthex 2016 çalışmalarını yürütürken Bursa’nın termal ve inanç turizmi için birlikte çalışmalar yapabileceklerini belirtti. Emin Çakmak, önümüzdeki günlerde bu konuda birlikte yapabilecekleri termal turizmi projesini anlattı.

TÜROFED VE TUROB: FUAR TÜRKİYE’YE TURİST KAZANDIRACAK
İstanbul Healthex 2016 Fuarı’nı ziyaret eden Türofed Başkanı Osman Ayık, Başkan Yardımcısı Mehmet İşler  ve TÜROB Başkanı Timur Bayındır, Türk turizminin gelişmesi için yapılan çalışmaların yanında olduklarını belirterek “Sağlık turizminin dünyayı İstanbul’a toplayacak olması önemli bir gelişmedir” dediler.
TUROFED Başkanı Osman Ayık, TÜROB Başkanı Timur Bayındır’a “Seni yakaladım artık bırakmam. Sağlık turizmi için birlikteyiz” dedi.

Bize Ulaşın!
Dilek, öneri ve şikayetleriniz için bize yazabilirsiniz.Ziyaretçi Sayısı