GÜCÜNÜZ
GÜCÜMÜZDÜR
ANASAYFA YÖN. KUR. ADAYLARI SEÇİM BEYANNAMESİ FAALİYETLER HABERLER BASINDAN GALERİ İLETİŞİM
Seçimlere Kalan Süre

Neşat Demir; Aile bireylerine dil uzatanları şiddetle kınıyorum!


Sayın Meslektaşlarım;

Bilindiği gibi, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin 21. Olağan Genel Kurulu 30 Kasım-01 Aralık tarihlerinde İstanbul’da yapıldı. Bu Genel Kurul’a ne yazık ki çeşitli nedenlerle üyelerin yaklaşık 2/3 ü katılamamıştır. Gerek katılamayan üyelerin bilgilendirilmesi, gerek bu genel kurulda yaşanan tatsızlıkların bundan sonra yaşanmaması  umuduyla zaman zaman internet ortamında aksaklıkları içeren ve uyarı amaçlı yazılar yazacağım.

21.Genel Kurulda Yönetim Kurulu taraftarı olan fanatik bir grup eleştirel konuşmacıları engellemek ve konuşmalarını sabote etmek amacıyla saygı sınırlarını aşan bir ölçüde tezahüratta bulundular.

Yönetim Kurulu başkanı sayın Başaran Ulusoy’un internet ortamında yayınlanan 09.12.2013 tarihli mesajının bir bölümünde aynen şu ifade yer almaktadır. “Benim bile engellemekte zaman  zaman zorluk çektiğim bu tatsızlıklar nedeniyle beni destekleyen ya da desteklemeyen tüm meslektaşlarımdan arkadaşlarım adına üzüntülerimi bildiriyorum.”

Sayın başkanın bu açıklamaları arkadaşlarının aşırı taşkınlığının kabulüdür. Esasen sayın başkan bu taşkınlıklara asla müdahale etmemiştir. Eğer isteseydi taraftarlarının çıtı çıkmazdı.

Öte yandan Divan Başkanı Sayın Talha Çamaş salon hâkimiyetini kaybetmiş, bu taşkınlıkları önleyememiştir. Ayrıca aleyhte konuşmacıları sürekli süre kısıtlaması ile baskı altında tutmaya çalışmış ve tarafsızlığını yitirmiştir.

Sayın Meslektaşlarım; En büyük organ olan Genel Kurul Yönetim Kurulunu seçerek iki yıl için görev verirken, öte yandan Denetim Kurulunu seçerek de Yönetim Kurulunu kendi adına denetleme görevi yüklemektedir. Dolayısı ile Denetim Kurulu Üyeleri tarafsız ve Genel Kurulu temsile yakışan olgunlukta olmalıdır.

Yukarıda sözünü ettiğimiz fanatik  taraftarların başında o anda Denetim Kurulu Başkanı sıfatını taşıyan Sayın Nebil Çelebi gelmekte idi. Adeta Yönetim Kurulunun militanı gibi, son derece saldırgan davranışlar sergiledi. Böylece Yönetim Kurulunun emrinde bir Denetim Kurulu başkanı olduğunu kanıtlamış oldu.

Yönetim Kurulunun emrinde çalışan denetim kurulunun raporu inandırıcı olamayacağı için, bu rapora dayanarak Yönetim Kurulunu aklamak (İbra etmek) gerçekçi olamaz. Ama ne yazık ki Yönetim Kurulu oy çokluğu ile ibra edildi.

İki yıl için yeniden görevlendirilen Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinin bundan sonra hukuki sistem içinde daha dikkatli olmalarını dilerim.

Sayın Ulusoy’un yukarıda belirtilen mesajının bir bölümünde de; Sosyal medyada yer alan bazı yazılar içinde ailesinin yer almasının kendisini üzdüğünü ifade etmektedir. Hiç kimse birilerinin ailesi hakkında olumsuz söz söyleme yetkisine ve haddine sahip değildir.

Keşke sayın başkan bu olayı somut olarak açıklasaydı, bizde o kişiyi yüzüne karşı kınasaydık. Aile bireylerine dil uzatan tüm davranışları şiddetle kınıyorum. 27.12.2013

Tüm meslektaşlarıma saygılar sunarım.
Neşat DEMİR
TÜRSAB Denetim Kurulu Başkanı Adayı (YMM)
SİMGE TURİZM

Bize Ulaşın!
Dilek, öneri ve şikayetleriniz için bize yazabilirsiniz.Ziyaretçi Sayısı